Coraz więcej osób marzy o własnym domu, a szczególną popularnością cieszą się obecnie działki budowlane, usytuowane w podmiejskich wsiach. Wielu z nas zależy na szybkiej sprzedaży mieszkania po to, aby zgromadzić fundusze na nową inwestycję.

Kiedy najlepiej sprzedać mieszkanie?

To pytanie zadaje sobie każdy, który ma w planach sprzedaż swojego dotychczasowego mieszkania. Mnóstwo osób zastanawia się, czy w ogóle można określić najlepszy czas na dokonanie takiej transakcji. Na ten temat przeprowadzono wiele badań, które pokazują wzmożony ruch na rynku nieruchomości w pewnych miesiącach. Okresem, kiedy najlepiej zdecydować się na wystawienie oferty dotyczącej sprzedaży mieszkania jest grudzień. Bardzo często mieszkania kupowane są właśnie w grudniu, a po dopełnieniu wszelkich formalności (w okresie wiosennym) rozpoczyna się ewentualne remonty. Ponadto w czasie zimowo-wiosennym można liczyć na dość wysokie zwroty z podatku dochodowego.

Biuro projektowe, projektowanie wnętrz, metamorfozy wnętrz, architekt wnętrz, konsultacje projektowe, aranżacja wnętrz, home staging, projektowanie online, Warszawa i okolice.

Co zrobić, żeby znacznie przyśpieszyć sprzedaż mieszkania ?

Istnieje wiele trików, które pomogą nam znacznie przyśpieszyć proces sprzedaży mieszkania. Naprawdę warto się z nimi zapoznać, a najważniejsze z nich to między innymi:

 • Dopasujmy cenę do warunków rynkowych
  Dokładnie przemyślmy, ile chcemy otrzymać za nasze mieszkanie, a następnie sprawdźmy ceny innych mieszkań o podobnym standardzie i metrażu. Pamiętajmy, by naszą cenę nieco podnieść, choć też w racjonalnych granicach. Podnosząc cenę, ale jednocześnie pokazując mieszkanie jako produkt wart tej kwoty, zostawiamy sobie większe pole manewru na ewentualne negocjacje.
 • Zrób wrażenie na kupujących
  Badania dowodzą, że kupujący podejmuje ostateczną decyzję o zakupie mieszkania w mniej niż minutę po wejściu do pomieszczenia. Dlatego warto, aby zaraz po wejściu klient doznał znanego w sprzedaży efektu „WOW”. To zdecydowanie podniesie szansę na sprzedaż mieszkania. Dopilnujmy absolutnie każdego szczegółu; w mieszkaniu przede wszystkim musi być porządek, wnętrze niech będzie ciepłe i przyjazne, bez zbędnej ilości niepotrzebnych rzeczy, zwłaszcza tych personalnych; ważne są także rzeczy, które działają na nasze zmysły i emocje takie jak dekoracje, zapach i odpowiednie światło.
 • Dobre ogłoszenie
  Dobrze zbudowana treść ogłoszenia oraz właściwe zdjęcia mają ogromne znaczenie w procesie sprzedaży. Klient dowiaduje się tu pierwszych i podstawowych informacji o lokalu; zadbajmy wiec o to by treść była jak najbardziej przejrzysta, a forma czytelna, oddzielajmy poszczególne sekcje akapitami, zaznaczmy największe atuty mieszkania pogrubioną czcionką. Starajmy się przekazać jak najwięcej informacji nie tylko o lokalu, ale również o okolicy, infrastrukturze czy planowanych inwestycjach, tak, aby klient mógł zbudować sobie dobrą opinię o mieszkaniu, ale i o jego właścicielu, co na pewno wpłynie na pomyślność transakcji.
  Jeśli chodzi o zdjęcia to stawiajmy zawsze na jakość a nie ilość; umieśćmy dobrej jakości zdjęcia i tylko takie, które realnie pokazują wnętrza, klient mógł sobie łatwo wyobrazić rozkład i wielkość mieszkania.
 • Remont
  Nawet jeśli nasze mieszkanie zrobiło pierwsze dobre wrażenie na kupującym to wnikając coraz bardziej w szczegóły, może dopatrzeć się rzeczy, które skutecznie zniechęcą go do zakupu: dziura w ścianie, cieknący kran, odklejająca się listwa podłogowa itp. Czasem warto przeprowadzić mały remont, bo pieniądze w niego zainwestowane szybko się nam zwrócą.
 • Zatrudnij profesjonalistę
  Jeżeli Twoja oferta sprzedaży mieszkania nie cieszy się dużym zainteresowaniem, a Ty wykorzystałeś już wszelkie znane triki, zdecyduj się na pomoc Home Stagera. Specjalista pomoże Ci w zaledwie kilka kroków podnieść zainteresowanie Twoją ofertą.

Sprzedaż mieszkania to poważna decyzja, pamiętajmy o tym, żeby dokładnie przemyśleć każdy aspekt związany z jego sprzedażą.

Jeśli jesteś zainteresowany usługą home stagingu zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą.

Szukasz dobrego architekta wnętrz w Warszawie? Skontaktuj się z nami!

Umów się z nami na spotkanie, podczas którego omówimy zakres oferowanych przez nas usług i możliwość potencjalnej współpracy.

Biuro projektowe, projektowanie wnętrz, metamorfozy wnętrz, architekt wnętrz, konsultacje projektowe, aranżacja wnętrz, home staging, projektowanie online, Warszawa i okolice.

tel: 504 142 199

e-mail: biuro@renedesign.pl


Adres Warszawa:

ul. Dzieci Warszawy 11/21, 02­495 Warszawa

Adres Książenice:

ul. Muzyczna 24, 05-825 Książenice

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018. | by interaktywni24.pl
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM