Jeszcze do niedawna Polacy, decydując się na urządzanie mieszkania, stawiali na dobrze znane i oklepane barwy. Ciepła żółć ścian, brąz zestawów wypoczynkowych i parkietów, beż abażurów – najlepiej świadczyły o zachowawczym podejściu do aranżacji wnętrz. Dziś wiele się w tej kwestii zmieniło, choć w głowach niektórych wciąż dominują szkodliwe mity dotyczące kolorystyki. W poniższym tekście postaramy się z nimi rozprawić.

Mit pierwszy: czarny kolor optycznie zmniejsza przestrzeń

Nie do końca jest to prawda. Wiele zależy od tego, o jakim materiale wykończeniowym mowa oraz z jakich barw będzie składać się cała aranżacja. Czerń, szczególnie w postaci mocno błyszczących łazienkowych płytek ceramicznych bądź mozaiki, potrafi wspaniale zdynamizować ścianę i dodać jej przestrzenności.

Biuro projektowe, projektowanie wnętrz, metamorfozy wnętrz, architekt wnętrz, konsultacje projektowe, aranżacja wnętrz, home staging, projektowanie online, Warszawa i okolice.

Mit drugi: szarość to barwa wpędzająca w depresję

Moda na elegancką gołębią szarość, która obecnie trwa, jest najlepszym dowodem na nieprawdziwość tego stwierdzenia. Nic nie stanowi tak dobrej bazy (może poza czystą bielą) do eksponowania mocniejszych akcentów kolorystycznych jak stonowana szarość właśnie.

Mit trzeci: czerń przytłacza przestrzeń

Jeżeli chodzi o czerń, to kolor ten daje świetne efekty wizualne, między innymi w połączeniu z bielą (tworząc interesującą grę kontrastów i nawiązując do stylistyki retro), a także z fuksją, będąc inspiracją do aranżacji w bogatym barokowym stylu. Pamiętajmy też, że czerń nie musi być zastosowana jako powierzchnia płaska – może zagrać w dodatkach, na przykład w ekskluzywnych świecznikach czy fantazyjnych ramach do obrazów i luster – wówczas prezentuje się niebanalnie i elegancko, podnosząc wartość estetyczną wnętrza.

Mit czwarty: dziś liczy się tylko styl skandynawski

Patrząc na ekspozycje popularnych sklepów meblowych, przez chwilę rzeczywiście można odnieść takie wrażenie. Jednak zerkając do renomowanych katalogów wnętrzarskich od razu widać, że na topie jest także styl boho, ponadczasowy sznyt w klimatach retro oraz kilka innych stylistyk.

Mit piąty: biel to kolor szpitalny i zimny

Wbrew pozorom, w wyremontowanych salach szpitalnych coraz ciężej można ujrzeć białe ściany. Wraz z akcjami ocieplania wizerunku placówek zdrowia sale zyskały intensywne kolory żółtego, brzoskwini i ochry. Poczciwa biel została wyparta i chyba dobrze się stało – wreszcie przestanie być źle kojarzona. Czysta biel to wspaniała barwa do nowoczesnego, ale również klasycznego wnętrza. Stanowi świetne tło dla innych kolorów, otwiera przestrzeń i wnosi do niej powiew świeżości.

Szukasz dobrego architekta wnętrz w Warszawie? Skontaktuj się z nami!

Umów się z nami na spotkanie, podczas którego omówimy zakres oferowanych przez nas usług i możliwość potencjalnej współpracy.

Biuro projektowe, projektowanie wnętrz, metamorfozy wnętrz, architekt wnętrz, konsultacje projektowe, aranżacja wnętrz, home staging, projektowanie online, Warszawa i okolice.

tel: 504 142 199

e-mail: biuro@renedesign.pl


Adres Warszawa:

ul. Dzieci Warszawy 11/21, 02­495 Warszawa

Adres Książenice:

ul. Muzyczna 24, 05-825 Książenice

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018. | by interaktywni24.pl
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM