Klasyczne przeszklone witryny, krzesła o giętych nóżkach w ludwikowskim stylu, owalne stoły o dość ciężkiej linii – tego typu meble można znaleźć w praktycznie każdym domu. Wraz z nastaniem mody na lekkie i funkcjonalne akcesoria o jasnej kolorystyce – w stylu skandynawskim lub nowoczesnym – tradycyjne meble odchodzą nieco w zapomnienie. Co jednak począć z zupełnie dobrymi do użytku, choć już nieco opatrzonymi meblami w tradycyjnym stylu? Mamy dla Ciebie kilka propozycji, które pozwolą zaprezentować je z zupełnie nowej i świeżej strony.

Pomysł pierwszy: zmiana koloru klasycznego mebla

Klasyczny odcień orzecha, złocony dąb lub czerwonawy mahoń są barwami, które niespecjalnie pasują do wnętrza urządzonego w modnym aktualnie stylu.

Biuro projektowe, projektowanie wnętrz, metamorfozy wnętrz, architekt wnętrz, konsultacje projektowe, aranżacja wnętrz, home staging, projektowanie online, Warszawa i okolice.

Zamiast pozbywać się solidnych kredensów i stołów wykonanych z naturalnego drewna, można poddać je odświeżeniu poprzez samodzielne pomalowanie. Powierzchnię mebla należy lekko zetrzeć przy użyciu szlifierki elektrycznej. W ostateczności można również użyć kostki z papierem ściernym o drobnych ziarnach, jednak wówczas czynność ta może być bardzo czasochłonna. Po zeszlifowaniu powierzchni mebla należy ją odpylić przy użyciu suchej szmatki. Teraz możemy przystąpić do malowania. W sklepach dostępne są specjalne farby do renowacji mebli, między innymi farby kredowe w przyjemnej i modnej pastelowej kolorystyce. Nowa barwa nada witrynie, komodzie czy stolikowi świeżego, lżejszego wyglądu.

Pomysł drugi: stylistyczny synkretyzm, czyli łączenie mebli z różnych epok

Jeżeli zabytkowy mebel o klasycznym wyglądzie stanowi pamiątkę po babci lub po prostu nie chcemy zmieniać jego kolorystyki, możemy wkomponować go w pokój urządzony współcześnie. Projektowanie wnętrz opiera się w dużej mierze na synkretyzmie stylistycznym i na dość swobodnym, choć zarazem świadomym łączeniu mebli pochodzących z różnych epok. Istotne jest tu duże wyczucie koloru i kształtu. Jeżeli sami go nie mamy, doświadczony projektant czy architekt wnętrz zawsze może nam w tym pomóc. Nie tylko projektowanie ogrodów, ale również aranżowanie mieszkania wymaga sprawnego oka, które wychwyci zgrzyt wizualny i zażegna stylistyczny konflikt.

Szukasz dobrego architekta wnętrz w Warszawie? Skontaktuj się z nami!

Umów się z nami na spotkanie, podczas którego omówimy zakres oferowanych przez nas usług i możliwość potencjalnej współpracy.

Biuro projektowe, projektowanie wnętrz, metamorfozy wnętrz, architekt wnętrz, konsultacje projektowe, aranżacja wnętrz, home staging, projektowanie online, Warszawa i okolice.

tel: 504 142 199

e-mail: biuro@renedesign.pl


Adres Warszawa:

ul. Dzieci Warszawy 11/21, 02­495 Warszawa

Adres Książenice:

ul. Muzyczna 24, 05-825 Książenice

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018. | by interaktywni24.pl
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM