W ostatnich latach, obok bardzo popularnego stylu skandynawskiego, w polskich wnętrzach coraz częściej spotykane są aranżacje w stylu loft. Widoczne belki i stylowe lampy wyposażone w żarówkę z ozdobnym żarnikiem są głównym wyznacznikiem tego stylu, choć oczywiście nie jedynym. Trudno wyobrazić sobie wnętrze z industrialną nutą bez modnej cegły, która tworzy jedyną w swoim rodzaju atmosferę.

Salon w stylu industrialnym

Projektowanie wnętrz od dawna opiera się na czerpaniu ze sprawdzonych rozwiązań i znanych stylistyk, do których raz na jakiś czas dodaje się coś bardziej innowacyjnego. Styl industrialny, zwany też loftowym, narodził się z fascynacji budynkami przemysłowymi. Jego najciekawsze elementy stylistyczne stały się główną ozdobą wnętrz mieszkalnych.

Biuro projektowe, projektowanie wnętrz, metamorfozy wnętrz, architekt wnętrz, konsultacje projektowe, aranżacja wnętrz, home staging, projektowanie online, Warszawa i okolice.

Modnie urządzony salon z nutką loftu może mieć jedną ze ścian pokrytą w całości ceglaną okładziną. Współcześnie najczęściej stosuje się do tego celu dekoracyjny kamień uniwersalny, który do złudzenia przypomina naturalną cegłę, choć jest od niej dużo lżejszy i łatwiejszy w montażu. Do tak stworzonej bazy najczęściej dobiera się białe ściany, proste techniczne regały i metalowe dodatki w czarnej stylistyce. Świetną alternatywą dla tradycyjnego stolika może być ten stworzony ze starej podstawy maszyny do szycia Singer i drewnianego blatu. Klimatu nadaje całości odpowiednie oświetlenie, składające się z lamp o regulowanych ramionach. Oświetlenie ma w aranżacji loft bardzo duże znaczenie – wie o tym każdy architekt.

Najważniejsze cechy stylu industrialnego

Ci, którzy marzą o urządzeniu własnego mieszkania na wzór nowoczesnego loftu, powinni pamiętać o najważniejszych wyznacznikach stylu, takich jak:

  • stonowane i chłodne kolory – głównie biel, brąz, czerń;
  • widoczne konstrukcje budynku – najczęściej belki stropowe;
  • regały i półki o technicznym wyglądzie;
  • elementy metalowe – łańcuchy, nity, spawy, siatki;
  • stare drewno – postarzałe meble, szafki i biurka, stoły kreślarskie, krzesła warsztatowe.

Szukasz dobrego architekta wnętrz w Warszawie? Skontaktuj się z nami!

Umów się z nami na spotkanie, podczas którego omówimy zakres oferowanych przez nas usług i możliwość potencjalnej współpracy.

Biuro projektowe, projektowanie wnętrz, metamorfozy wnętrz, architekt wnętrz, konsultacje projektowe, aranżacja wnętrz, home staging, projektowanie online, Warszawa i okolice.

tel: 504 142 199

e-mail: biuro@renedesign.pl


Adres Warszawa:

ul. Dzieci Warszawy 11/21, 02­495 Warszawa

Adres Książenice:

ul. Muzyczna 24, 05-825 Książenice

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018. | by interaktywni24.pl
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM