Niewielki metraż łazienki to bardzo częsty problem, spotykany zarówno w blokach z wielkiej płyty, jak również w całkowicie nowych inwestycjach mieszkaniowych. Jaki układ przestrzenny sprzętów sanitarnych sprawdzi się w – ograniczonym przestrzennie – łazienkowym wnętrzu?

Wanna czy prysznic – na co się zdecydować, mając niewielką łazienkę?

Odwieczne starcie obu tych rozwiązań nabiera zupełnie nowego znaczenia, gdy dochodzi do tego mocno ograniczona przestrzeń w łazience. Chłodna kalkulacja podpowiada, że lepsza w takiej sytuacji będzie kabina prysznicowa. Jej rodzaj powinien być dopasowany przede wszystkim do wielkości i kształtu pomieszczenia. Stworzeniem optymalnej koncepcji rozmieszczenia sprzętów zajmuje się projektant wnętrz Warszawa, który ułatwi również wybór odpowiedniej kabiny. W bardzo małym pomieszczeniu rozsądnym rozwiązaniem może być kabina prysznicowa przyścienna, umieszczona w taki sposób, aby ściany łazienki tworzyły oba jej boki, a szklane otwierane drzwiczki tworzyły jej front. Na niewielkim metrażu dobrze sprawdzi się także narożna kabina prysznicowa. Osoby, które urządzają łazienkę na poddaszu i walczą z problematycznymi skosami powinny pamiętać, że istnieje możliwość zaprojektowania rozwiązań specjalnie na ich zamówienie, które będą dopasowane wysokością do konkretnej przestrzeni, w której będą zamontowane.

Biuro projektowe, projektowanie wnętrz, metamorfozy wnętrz, architekt wnętrz, konsultacje projektowe, aranżacja wnętrz, home staging, projektowanie online, Warszawa i okolice.

Jaką pralkę warto wybrać do małej łazienki?

W wyjątkowo małych łazienkach, w których liczy się każdy centymetr wolnej przestrzeni, dobrym rozwiązaniem jest wybór małej pralki otwieranej od góry. Ma ona zaledwie 50, maksymalnie 60, centymetrów szerokości, dlatego nie będzie zajmować dużo miejsca.

Z kolei miłośnicy pralek ukrytych pod łazienkowym blatem mogą zdecydować się na model ładowany od przodu. Pralka superslim ma zaledwie 32 cm głębokości. Dobierając ją do małej łazienki, podczas mierzenia dostępnej przestrzeni, należy pamiętać o pozostawieniu jeszcze kilku centymetrów miejsca na złącza i przewody. Istotna może okazać się również strona, na którą otwiera się klapa od bębna. Warto uwzględnić te szczegóły zwłaszcza wtedy, gdy w bezpośrednim sąsiedztwie pralki znajduje się ściana lub wystające meble. Urządzenie musi być ustawione w taki sposób, aby domownicy nie mieli kłopotu z umieszczaniem w nim brudnego i wyjmowaniem czystego prania.

Szukasz dobrego architekta wnętrz w Warszawie? Skontaktuj się z nami!

Umów się z nami na spotkanie, podczas którego omówimy zakres oferowanych przez nas usług i możliwość potencjalnej współpracy.

Biuro projektowe, projektowanie wnętrz, metamorfozy wnętrz, architekt wnętrz, konsultacje projektowe, aranżacja wnętrz, home staging, projektowanie online, Warszawa i okolice.

tel: 504 142 199

e-mail: biuro@renedesign.pl


Adres Warszawa:

ul. Dzieci Warszawy 11/21, 02­495 Warszawa

Adres Książenice:

ul. Muzyczna 24, 05-825 Książenice

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018. | by interaktywni24.pl
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM